Szkoła Podstawowa nr 3 w Głuszycy

 

 58-340 Głuszyca

 ul. Kolejowa 8

 tel./fax 748456376

 

sp3@gluszyca.pl
 • Kalendarium

  Czwartek, 2024-02-22

  Imieniny: Małgorzaty, Marty

 • Statystyki

  • Odwiedziło nas: 377694
  • Do końca roku: 313 dni
  • Do wakacji: 120 dni
 • Kartka z kalendarza

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

 

W ramach programu wieloletniego – Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-25” – Priorytet 3, Kierunek interwencji 3.2. – zakup nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych i pedagogicznych Szkoła Podstawowa   nr 3 otrzymała dofinansowanie w wysokości 12 000 złotych. Wkład własny gminy Głuszyca to dokładnie 3 076,91 zł. Dziękujemy Panu Burmistrzowi Romanowi Głodowi, który wspiera finansowo nasze wnioski i zachęca do składania kolejnych.

         Pieniądze zostały przeznaczone na zakup oprogramowania bibliotecznego MOL NET +, dzięki któremu cały księgozbiór będzie obsługiwany elektronicznie, a uczniowie będą mogli wybierać książki nie tylko na miejscu, ale też siedząc przed ekranem komputera. Biblioteka wzbogaciła się też o nowy sprzęt – drukarkę, która bardzo pomoże w organizacji konkursów   i imprez dla uczniów. Nowe książki ulokowane zostaną na dwóch nowych regałach, a odwiedzający czytelnię usiądą na nowych krzesłach przy nowym stoliku.

W związku ze zmianą kanonu lektur, zostały też zakupione nowe woluminy i wymienione zostały stare, zaczytane pozycje lekturowe. Księgozbiór  wzbogacił się  o nowe, ciekawe książki. Są wśród nich pozycje dla każdej grupy wiekowej i o różnej tematyce. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Mamy nadzieję, że zachęci to kolejnych uczniów do odwiedzin w bibliotece i sięgnięcia po lekturę i grono czytelników się powiększy.

Artykuły

Światowy Dzień Pluszowego Misia

 

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i z wykorzystaniem pozyskanych środków finansowych obchodziliśmy w naszej szkole 25 listopada Światowy Dzień Pluszowego Misia. W projekcie wzięli udział uczniowie z klas I-III oraz oddziałów przedszkolnych.

Dzieci poznały historię pluszowego misia oglądając prezentację i słuchając opowiadania. Następnie chętni przedstawiali swoje ulubione misie, które w tym dniu przynieśli ze sobą do szkoły. Wszyscy mogli się dowiedzieć jak długo są już z nimi i jak się  u nich znalazły.

W kolejnym etapie projektu dzieci oglądały fragmenty bajek o znanych misiach, słuchały tytułowych piosenek i mogły zaobserwować jak zmieniał się na przestrzeni lat obraz kolejnych historii filmowych o misiach.

            Piosenka „Jadą, jadą misie” połączona z prezentacją była punktem wyjścia do śpiewu z wykorzystaniem karaoke. Na koniec dzieci wykonały prace plastyczne – najmłodsi kolorowali misie, starsi przed malowaniem musieli misiowi znaleźć drogę misiowi do miodu przeprowadzając go przez labirynt.

            Uśmiech na twarzach dzieci pokazał, że wszyscy dobrze się bawili.

Czytaj więcej o: Światowy Dzień Pluszowego Misia

„Przerwa na czytanie”

W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w listopadzie wzięliśmy udział w II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu  w czytaniu na przerwie „Przerwa na czytanie” organizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim.

            Otrzymaliśmy właśnie sprawozdanie z przeprowadzonej akcji i okazuje się, że padł kolejny rekord! Do akcji zgłosiło się aż 2110 instytucji, prawie tysiąc więcej niż w roku ubiegłym. Ostatecznie akcja odbyła się w 1867 placówkach z Polski i 14 innych państw. Rekord bili uczniowie w 4 szkołach we Francji, Irlandii i Litwy, w 3 szkołach w USA, Belgii i Ukrainy, w 2 szkołach  w Grecji i Szkocji. Poza tym szkoły w Egipcie, Austrii, Rumunii, Niemczech, Serbii i Turcji.

            Ustanowiony został NOWY REKORD w liczbie osób czytających na przerwie i wyniósł on 377 586 osób!

            Przypomnijmy, że w naszej szkole na jednej przerwie sięgnęło po książkę 259 uczniów i 17 nauczycieli.

Czytaj więcej o: „Przerwa na czytanie”