Szkoła Podstawowa nr 3 w Głuszycy

• Statystyki

• Kartka z kalendarza

WYJAZD DO TEATRU

W piątek, 9 lutego 2024 r. uczniowie klas 4-5 wybrali się do Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu na spektakl "TEATRALNE ABC" NARODOWEGO TEATRU EDUKACJI im. Adama Mickiewicza. Świetna obsada aktorska i bardzo ciekawa konwencja sprawiły, że uczniowie byli zachwyceni.

"Teatralne ABC" to historia młodego urwisa, który nie potrafi właściwie zachować się w teatrze - przeszkadza aktorom i widzom. W związku z tym, że lekceważy wszelkie prośby i uwagi zostaje ukarany i zatrzymany na scenie. Dzięki magii miejsca, w którym się znalazł, spotyka znane z historii teatru i baśni postaci. Ich opowieści i przygody w zadziwiający sposób odwołują się do zachowań chłopca. Bohater zauroczony różnorodnością i wyjątkowością miejsca zaczyna doceniać ciężką pracę ludzi teatru, poznaje sztukę aktorską, staje się mądrzejszy i pokorniejszy.

Po spektaklu nasi uczniowie mieli okazję porozmawiać z aktorami oraz pod ich kierunkiem wykonać kilka ćwiczeń głosowych, które sprawiły dzieciakom wiele radości mimo, iż nie były proste. Uczniowie wrócili do szkoły zadowoleni, z uśmiechem na twarzy oraz nową wiedzą.